O KÁVĚ

NAŠE KÁVA

U nás si můžete pochutnat na kávě té nejvyšší kvality. Jedná se o kávu výběrovou, jejíž proces růstu, sklizení a zpracování jsou pečlivě kontrolovány. Zrna jsou sklízeny ručně a následně přebírána s opatrností, aby ve výběru zůstala jen ta zralá. Profil kávy je ovlivněn živinami v půdě, nadmořskou výškou a klimatickými podmínkami, konečná chuť závisí pak i na způsobu sušení a pražení.  Výsledný výběr kávových zrn se hodnotí mnoha testy kvality, ať už se jedná o chuť či aroma. 

 

ŠIROKÝ VÝBĚR

Chceme, aby každý, kdo se k nám vrátí, měl možnost ochutnat něco jiného. V naší nabídce najdete mnoho druhů káv z různých koutů světa, každý tak má možnost vybrat si z pestré škály chutí. Ať už se jedná o ovocnější kávy s vyšší aciditou z afrického kontinentu, jemné oříškové či čokoládové profily kávy ze Střední Ameriky a jihoamerických plantáží nebo asijské zemitější kávy se šťavnatým tělem. Protože výslednou chuť kávy ovlivňuje i její konečné zpracování v podobě pražení, vybíráme je tedy nejen z českých pražíren, ale i z těch zahraničních, abyste tak měli možnost porovnat, s jakým rozdílem jednotlivé pražírny kávu praží a jaké tóny umí z kávy vyzdvihnout. 

 

ESPRESSO I ALTERNATIVA

Dobrou kávu si u nás může vychutnat opravdu každý, ať už se jedná o espressového nadšence či příznivce alternativně připravených káv. Na mlýnku pro espresso měníme kávu každý týden, a pokud vám naše káva zachutná, můžeme vám i aktuální kávu navážit a zabalit s sebou, abyste si ji pak mohli vychutnávat i doma. Kávu na alternativu si můžete dle dostupné nabídky vybrat sami, pokud si ale nejste jistí, nezoufejte, naše šikovné baristky vám s výběrem kávy a i vhodném způsobu přípravy rády poradí.